Dalyvavimas eTwinning projekte „Lietuvai – 105 maži žingsneliai“
2023 m. vasario 16-ąją Lietuva šventė 105-ąjį gimtadienį, o kovo 11-ąją minėjo 33-ąsias nepriklausomybės atkūrimo metines. Šioms datoms paminėti buvo vykdomas tęstinis tarptautinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinio aktyvumo ir tautiškumo „eTwinning“ projektas „Lietuvai – 105 maži žingsneliai“. Projektą inicijavo ir koordinavo Kauno lopšelis-darželis „Klausutis“ kartu su Lenkijos SOSW im. K. Korczaka W. Prie projekto prisijungė 48 mokytojai iš 9 Europos šalių – Lietuvos, Graikijos, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos, Turkijos ir Ukrainos. Mūsų darželyje projektą vykdė „Varpelio“ grupės vaikai, tėvai ir mokytoja Irina Magomedova.
Projekto tikslas – plėtojant tarptautinį ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų bendravimą ir bendradarbiavimą, skatinti netradicinį fizinį aktyvumą ugdant vaikų tautiškumą, patriotiškumą, meninę raišką, meilę Lietuvai bei formuoti įprotį šventes švęsti aktyviai.
Ruošdamiesi šventei – Vasario 16-ajai, vaikai kartu su mokytoja sukūrė bėgimo korteles su Lietuvos simbolika ir pasveikino nubėgdami 105 žingsnelius.
Projekto metu vaikai kūrė darbelius Lietuvai, lavino savo kūrybiškumo ir meninės raiškos ugdymo sričių gebėjimus. Daug veiklų idėjų įgyvendino stebėdami projekto partnerių veiklas.
Projekto kulminacija tapo Kovo 11-ajai skirtas šventinis renginys ir visų projekto dalyvių bendras šokis „Virė, virė košę“, kuri vaikai šoko visi kartu susijungę su skirtingų šalių vaikais nuotoliniu būdu.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Irina Magomedova
Tarptautinis eTwinning projektas „Darni aplinka – įtraukiojo ugdymo/si įgalinimas“
(Projekto autorės ir kuratorės A. Tamušauskaitė ir K. Grigaitė – Bliūmienė). Atsakinga už projekto vykdymą Kauno lopšelyje-darželyje „Girstutis“ meninio ugdymo mokytoja Regina Kitavičienė.
Projekto tikslas – sudaryti sąlygas, įsitraukti į projekto veiklas, visų lygmenų švietimo įstaigų vaikams ir darbuotojams remiantis darnaus vystymosi principais.
Uždaviniai:
-
Skatinti įtraukųjį ugdymąsi per projektinę veiklą darniose aplinkose įstaigoje ir už jos ribų.
-
Sudaryti sąlygas įvairių poreikių turintiems vaikams aktyviai ir reflektyviai ugdytinių veiklos raiškai įstaigoje, tinklaveikoje su kitomis švietimo įstaigomis bei verslo, darbo organizacijomis.
-
Kurti darnias aplinkas naudojant IKT ir kitas aktualias projekto veikloms priemones bei medžiagas.
Projektinės veiklos „Uolų piešiniai“ tikslas – supažindinti ugdytinius su žmonijos meno ištakomis ir patiems išbandyti tapymą ant lauko objekto. Veikla vyko 2022 m. gegužės 10 dieną.
Tarptautinis projektas „Lietuvai – 104 maži žingsneliai“
„Varpelio“ grupės ugdytiniai kartu su tėveliais dalyvavo tarptautiniame projekte „Lietuvai – 104 maži žingsneliai“. Projektą įstaigoje inicijavo mokytoja metodininkė Irina Magomedova.
Projekto tikslas – plėtojant tarptautinį ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų bendravimą ir bendradarbiavimą, skatinti netradicinį fizinį aktyvumą ugdant vaikų tautiškumą, patriotiškumą, meninę raišką, meilę Lietuvai bei formuoti įprotį šventes švęsti aktyviai.
Projekto rengėjai pakvietė visus Lietuvoje ir užsienyje gyvenančius vaikus aktyviai įsijungti į įvairias veiklas švenčiant Lietuvos valstybės gimtadienį, paminėti nepriklausomybės atkūrimo dienos metines ir pasveikinti savo tėvynę.
Įgyvendindami projektą „Varpelio“ grupės vaikai atliko įvairias užduotis: kūrė logotipą, projekto talismaną, gamino bėgimo korteles ir nubėgo 104 žingsnelius Lietuvai. Kartu su projekto partneriais išmoko ir pašoko online bendrą šokį „Viru, viru košę“. Projekte dalyvavo vaikų tėveliai, kartu su vaikais jie nubėgo 104 žingsnelius ir pasveikino Lietuvą.
Dalyvaudami „eTwinning“ projekte ugdėme vaikų tautiškumą, akcentavome meilę Lietuvai per fizinį aktyvumą, gebėjimą dirbti komandoje, džiaugtis atliktais darbais.
Projektas vyko 2022-01-31 – 2022-04-30
Projektas ,,ŽIEMOS MALONUMAI STEAM VEIKLOSE“
Mokytojos Irina Magomedova ir Rima Pranienė organizavo tarptautinį eTwinning
projektą ,,Žiemos malonumai STEAM veiklose“
Projekto kūrėjai Irina Magomedova, Asta Buragienė (Druskininkai).
Projektas vyko: nuo 2121.12.10 iki 2022.02.28
Projekto TIKSLAI
1. Skatinti pažinti žiemą, naudojant STEAM metodiką.
2. Stebėti, pažinti žiemos gamtos reiškinius, juos tyrinėjant ugdymosi veiklose.
3. Suteikti vaikams galimybę pajausti žiemos pramogų džiaugsmą, sportuojant ir muzikuojant.
4. Naudoti informacines technologijas pažinimui, tyrinėjimui ir žaidimui.
Projektu siekiama, kad vaikai veiktų ne tik grupių patalpose, bet ir lauke. Mokytojai su vaikučiais atliko įvairias STEAM veiklas. Patobulėjo fizinė, pažintinė, meninė, komunikavimo kompetencijos.
Vaikai išbandė skirtingas pramogas lauke, eksperimentavo su sniegu, ledu, vandeniu. Grupėje atliko įvairius kūrybinius darbelius žiemos tematika įvairiomis technikomis ir priemonėmis. Į projektą įsitraukė 140 narių.
Vyko bendros su partneriais veiklos online. Patobulintos mokytojų IKT naudojimas.
_________________________________
Projektas “DARNI APLINKA – ĮTRAUKIOJO UGDYMO(SI) ĮGALINIMAS”
Tarptautinis eTwining projektas “Darni aplinka – įtraukiojo ugdymo(si) įgalinimas” (projekto autorės ir kuratorės A. Tamušauskaitė, K. Grigaitė – Bliūmienė). Atsakinga už projekto vykdymą Kauno lopšelyje – darželyje “Girstutis” meninio ugdymo mokytoja Regina Kitavičienė 2022 metų sausio 26 d. “Saulutės” ir “Rūtelės” grupių vaikai mūsų darželio edukacinėje erdvėje “Seklyčioje” apžiūrėjo namų sąlygomis austus senus audinius, susipažino su senoviniu įrankiu audiniams lyginti “mogliumi” arba “rumbe”, žarijomis kaitintu lygintuvu. Ugdytiniai apžiūrėjo šiuolaikinį lygintuvą ir galėjo palyginti visų lyginimo priemonių detales, naudojimo privalumus, nes išbandė mogliavimą ir imitavo lyginimą šiuolaikiniu lygintuvu. Vėliau vaikai bandė nulipdyti žarijomis kaitinamą lygintuvą iš balto molio.
Tarptautinis eTwining projektas “Darni aplinka – įtraukiojo ugdymo(si) įgalinimas” (projekto autorės ir kuratorės A. Tamušauskaitė, K. Grigaitė – Bliūmienė) Atsakinga už projekto vykdymą Kauno lopšelyje – darželyje “Girstutis” meninio ugdymo mokytoja Regina Kitavičienė”Ramunėlės” ir “Ąžuolėlio” ugdytiniai vasario 3 ir 8 dienomis išbandė tapymą guašu ant skaidraus plastiko erdvinių formų krapštukais.
Tarptautinis eTwining projektas “Darni aplinka – įtraukiojo ugdymo(si) įgalinimas” (projekto autorės ir kuratorės A. Tamušauskaitė, K. Grigaitė – Bliūmienė) Atsakinga už projekto vykdymą Kauno lopšelyje – darželyje “Girstutis” meninio ugdymo mokytoja Regina Kitavičienė
Individualioje veikloje išbandėme netradicinį būdą piešti besisukant supynėje. Vėliau darbelį papildė atspaudai.
Priešmokyklinio amžiaus ugdytinė mokosi piešti kompiuterine 3 D piešimo programa.
_________________________________
Projektas „KALĖDŲ SVEIKINIMAI“/”CHRISTMAS GREETINGS”
Kalėdos – viena nuostabiausių švenčių, kurios laukia visi ir maži, ir dideli.„Varpelio“ ir „Ramunėlės“ grupių vaikai su mokytomis Irina Magomedova ir Rima Praniene dalyvavo eTwinning projekte
„KALĖDŲ SVEIKINIMAI“/”CHRISTMAS GREETINGS”
Projektas vyko nuo 2021-11-29 iki 2021-12-23
Projekto tikslai: 1. Pasveikinti ir pradžiuginti vieni kitus su artėjančiomis šventėmis. 2. Lavinti kūrybiškumą įvairiais meninės raiškos būdais.
2021 metais gruodžio mėnesį mūsų darželyje veikė Kalėdinis paštas, įsikūręs „Žiemos pasakų namelyje“. Visų grupių ugdytiniai ir mokytojai aplankė namelį, vaišinosi elfų arbata, klausė personažo Žiemos sekamos pasakos. Vaikai parašė laiškelius Kalėdų seneliui. Ugdytiniai kūrė Kalėdinius atvirukus, sveikinimus, kuriais dalinosi su tėveliais, mokytojais, projekto partneriais, visus sveikino su šventomis Kalėdomis ir Naujais metais! Buvo gera dalintis šiluma ir gerumu!
_________________________________
Tarptautinis projektas “NETIPINĖ APLINKA – VAIKŲ KŪRYBIŠKUMO PLĖTOTĖ”
Tarptautinis projektas “Netipinė aplinka – vaikų kūrybiškumo plėtotė”, projekto autorės ir kuratorės A. Tamušauskaitė, K. G. Bliūmienė. Už projekto vykdymą įstaigoje Kauno lopšelis – darželis “Girstutis” atsakinga meninio ugdymo mokytoja R. Kitavičienė. Priešmokyklinių grupių “Tulpytės” ir “Dobilėlio” bei ikimokyklinių grupių “Rūtelės”, “Saulutės”, “Ramunėlės” ir “Ąžuolėlio” vaikai patys ruošė eksperimentinę molio ir druskos masę bei lipdė iš jos įvairius darbelius. Tuomet kantriai laukė kol užaugs kristalai ir darbelius papuoš druskos kristalų “šerkšnas”. Vaikai smalsiai apžiūrinėjo savo darbelius, stebėjo kristalus per didinamuosius stiklus.
“Rugelio” ir “Linelio” grupių mažieji kūrėjai išbandė jiems naują kūrybos būdą ant maistinės plėvelės iš balto popieriaus, klijų ir druskos.
_________________________________
Projektas „APIE KĄ TYLI MEDŽIAI / PROJECT „THE SILENCE OF TREES“
Mokytojos Irina Magomedova ir Rima Pranienė sukūrė eTwinning projektą „APIE KĄ TYLI MEDŽIAI / PROJECT „THE SILENCE OF TREES“.
Projekto tikslas – formuoti vaikų ekologinę kultūrą, eksperimentuojant, stebint, atrandant, kuriant, fiksuojant. Ugdyti atsakingą elgesį gamtoje, formuoti estetinius jausmus, atrasti naujas erdves ugdymui/si. Projekto metu patobulintos socialinė, aplinkos pažinimo, savęs pažinimo, komunikavimo, meninė kompetencijos.
Projektas vyko nuo 2021-02-01 iki 2021-11-30.
Į tarptautinį projektą įsitraukė 246 nariai iš įvairių Europos šalių. Projekto partneriai dalinosi savo veiklomis, patirtimi, idėjomis, aktyviai bendradarbiavo, diskutavo forume.
Projekte dalyvavo lopšelio-darželio ,,Girstutis” „Ramunėlės“ ir „Varpelio“ grupės vaikai, mokytojai, tėveliai.
Projekto metu vaikai atliko daug eksperimentų, kūrė pasakas, eilėraščius, istorijas apie medžius. Kartu su tėveliais ieškojo gražiausių Lietuvos medžių, juos fiksavo nuotraukose, dalinosi su savo bendruomene įstaigoje. Naudodami įvairias technikas, priemones ir medžiagas sukūrė daug kūrybinių darbų – „Svajonių medžių“. Suorganizuota vaikų darbų paroda. Kartu su projekto partneriais sukurtas bendras produktas – el.knyga „APIE KĄ TYLI MEDŽIAI / PROJECT „THE SILENCE OF TREES“.
_________________________________
Projektas ,,RUDENINĖ SKRYBĖLĖ”
Mokytojos Irina Magomedova ir Rima Pranienė dalyvavo eTwinning projekte „RUDENINĖ SKRYBĖLĖ“.
Projektas sukurtas Irinos Magomedovos kartu su Asta Buragiene iš Druskininkų lopšelio – darželio „Žibutė“. Projekte dalyvavo 86 mokytojai iš Lietuvos ir Europos. Projekto tikslas: Pritaikyti gamtinę medžiagą (kankorėžiai, kaštonai, lapai, gilės) per ugdymosi veiklas lauke ar grupėje, kuriant rudenėliui skrybėlę. Projektas vyko 2021–10–25 iki 2021–11–30. Per projektą tobulinom bendradarbiavimą su tėvais. Tėveliai kartu su vaikais rinko gamtinę medžiagą, namuose kūrė savo šeimos rudens skrybėlę. Sukūrus skrybėles vaikai jas demonstravo vieni kitiems, vyko „Skrybėlių demonstravimo šou“. Vaikai apžiūrėjo projekto partnerių sukurtas skrybėles, sukūrė savo rudenines originalias skrybėles. Projekto metu buvo lavinamos aplinkos pažinimo, socialinė, kūrybinė – meninė, komunikavimo kompetencijos.
_________________________________