Įstaigoje dirba meninio ugdymo mokytojos: Odeta, Indrė ir Ieva. Vaikams vedami muzikos, judesio ir šokio užsiėmimai. Veiklos vyksta du kartus per savaitę įvairiu dienos metu.
Mokytojos savo veiklose taiko šiuolaikinius, į vaiko patirtinį ugdymą, aktyvų dalyvavimą orientuotus ugdymo metodus. Ugdomosioms veiklos išnaudoja tiek vidaus, tiek lauko erdves.
Inicijuodamos ir įgyvendindamos ugdymo procesą, glaudžiai bendradarbiauja su grupių mokytojomis, kitais įstaigos specialistais.
Yra aktyvios įstaigos bendruomenės narės: noriai, aktyviai dalyvauja bendruomenės gyvenime: inicijuoja ir organizuoja bendruomenės renginius, prisideda prie įstaigos ugdymo(si) aplinkos kūrimo, turtinimo.
Visos mokytojos turi didelę pedagoginę patirtį. Yra žingeidžios, aktyvios, nuolat tobulina profesinę kvalifikaciją dalyvaudamos įvairiuose kvalifikacijos tobulinimo renginiuose, taip pat dalinasi gerąja darbo patirtimi dalyvaudamos ne tik įstaigos bet ir Kauno miesto, respublikiniuose renginiuose, projektuose.
Vaiko meninė raiška – tai vaiko įspūdžių, išgyvenimų, supratimo, emocijų, jausmų patirties reiškimas ir vaizdavimas meninės raiškos būdais ir priemonėmis: veiksmu, judesiu, žodžiu, balso intonacija, spalva, linija, forma ir kt. Ji apima muziką, šokį, vaidybą ir vizualinę raišką.
Muzika – tai vaiko raiška garsu, melodija, ritmu dainuojant, grojant, ritmuojant, klausantis muzikos, kuriant, improvizuojant.
Vaikas, kuris turi galimybę dažnai muzikuoti:
- Su džiaugsmu dalyvauja muzikinėje veikloje, greitai atpažįsta klausytus kūrinius, turi savo mėgstamus kūrinius.
- Dainuoja, šoka, groja emocionaliai, įsijautęs, laisvai jaučiasi atlikdamas muziką.
- Kuria laisvai, spontaniškai, originaliai.
- Noriai muzikuoja sau ir kitiems.
Šokis – tai vaiko raiška judesiu, šokant liaudies ratelius, šokamuosius žaidimus ir improvizuotai kuriant trumpas judesių sekas.
Šokdamas vaikas:
- Patenkina prigimtinį poreikį judėti ir patiria judėjimo džiaugsmą.
- Pažįsta savo kūną, deda pamatus kūno lankstumui, stiprumui, laisvumui.
- Pasitelkia judesį, siekdamas išreikšti savo mintis, jausmus ar tiesiog atsipalaiduoti.
- Mokosi suprasti, pajausti šokį bei išsakyti savo išgyvenimus.
Vaidyba – tai veikėjo vaizdavimas improvizuotais savo paties ar lėlės (žaislo) judesiais, veiksmais, žodžiais, balso intonacijomis, veido mimika.
Vaikas, kuris žaidžia – vaidina sau, o vėliau kitiems:
- Natūraliai, valdydamasis elgiasi kam nors stebint.
- Laisvai bendrauja – išgirsta ir atsako, reiškia norus, mintis.
- Išreiškia užslėptus norus, jausmus, nusiramina.
- Išmoksta aiškiau suvokti savo ir kitų asmenų socialinius vaidmenis.
Parengta pagal Ikimokyklinio ugdymo metodines rekomendacijas, 2015.